Penzijní připojištění 2013

V roce 2013 zasáhnou penzijní připojištění změny. Penzijní připojištění 2013 bude značně odlišné oproti starému penzijnímu připojištění. Změna se vedle samotného penzijního připojištění dotkne i penzijních fondů. Systém bude celý překopán, aby byl více průhlednější a účastníci penzijního připojištění měli větší přehled, kam jsou směřovány jejich peníze. Budou jasně stanovena pravidla pro poskytování zprostředkovatelských služeb a provizí a tím by se mělo zabránit neodbornému poradenství a „honění“ smluv.

Penzijní připojištění 2013

Základní změnou na penzijním připojištění 2013 budou účastnické programy. Ty budou svým klientům nabízet různé způsoby zhodnocení peněz, od těch konzervativních až po akciové. Garance kladného zhodnocení u penzijních připojištění zmizí. Penzijní připojištění 2013 tak bude moc hodně vydělat ale i hodně prodělat. Dále skončí výsluhová penze. Její ukončení je zdůvodňováno tak, že penzijní připojištění by mělo sloužit na penzi a nikoliv na dovolenou nebo auta. Samotné penzijní připojištění 2013 bude více přehledné a účastník bude mít větší přehled o toku jeho financí. Změní se i systém výplat penzí. Ty budou podmíněny přiznáním státního starobního důchodu.

Penzijní společnosti

Samotné penzijní fondy, které jako jediné smí poskytovat penzijní připojištění, zasáhla probíhající penzijní reforma již o něco dřív. Do nedávna měly čas na to, aby požádaly Českou národní banku o udělení licence pro provozování penzijní společnosti. Základní myšlenkou vzniku penzijních společností je snaha oddělit majetek účastníků penzijního připojištění od samotných penzijní společností. Díky tomu lze vysledovat, jak se jednotlivé penzijní společnosti chovají hospodárně a kolik dávají na provize za sjednávání smluv. Oddělení majetků penzijní společnosti má pomoci  i České národní bance kontrolovat, zda není vyváděn majetek účastníků mimo rámec penzijního připojištění.

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.