Přehled stavebních spoření

V České republice působí pět stavebních spořitelen. Oproti penzijnímu připojištění je zde tedy konkurence skoro poloviční, avšak atraktivita stavebního spoření neustále udržuje zajímavé nabídky pro klienty. Ti si stavební spoření oblíbili pro jeho zajímavý a garantovaný výnos možnost získat státní příspěvky. Stavební spoření každý rok rok poskytne miliardy korun v úvěrech na bydlení. Jenom za loňský rok si lidé půjčili přes stavební spořitelny 48 miliard Kč. Celkový počet smluv na stavebním spoření přesáhl 4,5 milionů aktivních smluv. Tyto čísla jasně ukazují, že stavební spoření má stále své místo mezi spořeními.

Srovnání stavebního spoření

Srovnání stavebního spoření začíná největší česká stavební spořitelna. Českomoravská stavební spořitelna patří do skupiny ČSOB a je historicky jednou z nejstarších stavebních spořitelen v České republice. Smlouvu na stavební spoření od Lišky si lze uzavřít na jakékoli pobočce ČSOB nebo přímo v kancelářích Českomoravské stavební spořitelny. Pakliže střadatel hledá bezpečí pro své peníze, tak největší stavební spořitelna na trhu mu ho poskytne.

Stavební spoření Buřinka

Druhým největší zástupcem stavebního spoření je stavební spoření od Buřinky. Stavební spořitelna České spořitelny je druhou největší stavební spořitelnou a vznikla v roce 1994. Díky tomu, že se může opírat o silné zázemí své mateřské skupiny Česká spořitelna, nabízí svým klientům bezpečí vkladů a zajímavé možnosti zhodnocení.

Modrá pyramida

Stavební spoření Modrá pyramida zaujímá již mnoho let přední místa mezi stavebními spořitelnami. Modrá pyramida stavební spořitelna je součástí bankovní skupiny Komerční banky a díky tomu nabízí dlouhodobě zajímavé spořící programy na stavebních spořeních. Smlouvu na stavebním spoření Modrá pyramida lze uzavřít i na pobočkách KB nebo v centrech Modré pyramidy.

Raiffeisen stavební spoření

Raiffeisen stavební spoření patří k nejmladším na českém trhu. Přesto si udržuje slušné pozice mezi stavebními spořeními. Raiffesen bank se snaží své stavební spoření pro klienty zatraktivnit a proto úrokové sazby na Raiffeisen stavebním spoření patří mezi nejlepší. Smlouvu o stavebním spoření si lze uzavřít pouze na pobočkách Raiffeisen bank.

Wustenrot stavební spořitelna

Poslední zástupcem, a také tím nejmenším, je Wustenrot stavební spořitelna. Wustenrot stavební spoření nabízí svým klientům velmi lákavé sazby a odpouští jím mnoho poplatků, neboť se snaží dravě dostat mezi trojici největší poskytovatelů stavebního spoření. Bohužel vzhledem k tomu, že Wustenrot není mezi lidmi tolika známá, se jí příliš nedaří rozšiřovat stavební spoření.

 

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.