Předdůchody táhnou

Jednou z novinek důchodové reformy, která si získává velký zájem veřejnosti, je předdůchod. Co to vlastně je předdůchod a jakým způsobem se zapojit do předdůchodu? Je vůbec předdůchod výhodný pro všechny střadatele nebo se jedná o záležitost vysokopříjmových pracujících? Otázek okolo předdůchodu je mnoho, na ty nejzákladnější je dobré se podívat, neboť institut předdůchodu může pomoci každému.

Jak získat předdůchod?

Základní otázkou předdůchodu je: jak získat předdůchod. O předdůchod se primárně mohou zajímat pouze ti střadatelé, jež se účastní nového penzijního připojištění. Ti mají nárok si v pozdějších letech před odchodem do důchodu zažádat o výplatu předdůchodu. Jde tedy o typ důchodu, který je spojen s účastní v penzijním připojištění.

Výpočet předdůchodu

Výpočet předdůchodu je založen na skutečnosti, kolik má účastník penzijního připojištění naspořeno ve svém penzijním připojištění. Jednoduchý výpočet předdůchodu říká, že minimální suma pro dvouletý předdůchod je 176 tisíc, zatímco pro pětiletý předdůchod je zapotřebí mít naspořeno 440 tisíc Kč. Výpočet předdůchodu přitom vychází ze současných údajů, kterými jsou průměrná mzda v národním hospodářství a ostatní. Informace vám samozřejmě podají i na MFČR nebo tady.

Výhody předdůchodu

Proč se však o předdůchodu tolik mluví? Výhodou předdůchodu je možnost odejít předčasně z pracovního procesu bez toho, aniž by se dotyčnému krátil v budoucnosti přiznaný starobní důchod. Hlavní výhoda předdůchodu je tedy fakt, že nabízí lidem v předdůchodovém věku možnost ukončit případné bezvýsledné hledání nové práce. Stát skrze předdůchody nabízí lidem možnost ovlivnit svůj odchod do důchodu.

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , ,
Označeno v Novinky, Rady a tipy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


pět + 3 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.