Jak probíhá penzijní reforma?

Penzijní reforma se pomalu rozjela a některé asociace a finanční instituce začínají vydávat první čísla, která ukazují, jak jsou jednotlivé penzijní společnosti úspěšné ve sjednávání nových smluv na penzijní připojištění a důchodové spoření, druhý pilíř. Zatímco data za rok 2012 mluví o obrovském nárůstu smluv na penzijním připojištění, tak důchodové spoření, druhý pilíř, se zatím pomalu dostává do popředí zájmu střadatelů.

Penzijní připojištění má každý druhý občan ČR

Ke konci roku 2012 evidovaly penzijní společnosti více než 5,13 milionů aktivních smluv na penzijním připojištění. Průměrná měsíční úložka se dle penzijních společností zvedla na 465 Kč. Dle odborníků je to však stále málo. Aby totiž penzijní připojištění bylo schopné pomoci při odchodu do důchodu měla by se průměrná úložka na penzijním připojištění zdvojnásobit. Dle propočtů by totiž penzijní připojištění mělo tvořit cca 15% příjmu při odchodu do důchodu.

Jaký je zájem o druhý pilíř?

Zatímco penzijní připojištění zaznamenalo loňský rok obrovský příliv nových klientů, tak důchodové spoření, druhý pilíř, se zatím setkává spíše s vyčkáváním potenciálních zájemců. Do poloviny února přišlo na centrální registr smluv přes 7 tisíc smluv. Dle odborníků je tento postup zcela normální a největší nárůst smluv důchodového spoření, druhého pilíře, lze očekávat v průběhu jara a počátkem léta 2013.

Jak se zajistit na odchod do důchodu?

Zatímco lidé v České republice jsou zvyklý spořit velmi konzervativně, tak finanční poradci kladou důraz na kombinaci hned několika produktů. Mladým třicátníkům přitom radí, aby si zajistili odchod do důchodu nejenom penzijním připojištěním ale i druhým pilířem, důchodovým spoření. Oba produkty nabízejí možnost diverzifikace penze a nesou státní benefity.

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , , ,
Označeno v Rady a tipy, Srovnání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


+ jedna = 9

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.