Penzijní reforma bude

Penzijní reforma u ústavního soudu

Ústavní soud dnes nevyhověl žádostem na zrušení penzijní reformy. Sociální demokraté a komunisté žádali po ústavním soudu, aby zrušil klíčové zákony pro penzijní reformu. Dle ústavního soudu je však vše v pořádku, a proto neexistuje důvod zrušení přijatých zákonů, jež penzijní reformu 2013 upravují. Jde o klíčový výrok ústavního soudu, který potvrdil legitimitu penzijní reformy.

Penzijní reforma se blíží

Již jenom měsíc zbývá do začátku penzijní reformy 2013. Samotná právní úprava se dotkne penzijního připojištění a doplňkového důchodového spoření. Důchodové spoření bude úplnou novinkou a budou ho smět provozovat pouze penzijní společnosti. Možnost vyvést si část odvodů ze sociálního pojištění do druhého pilíře důchodového spoření dle odhadů využijí sta tisíce lidí.

Penzijní reforma a finanční krize

Penzijním společnostem bude paradoxně nahrávat finanční krize, která děsí většinu lidí. Mnoho střadatelů se ptá, kde bude stát za x let. Je tedy velmi pravděpodobné, že penzijní reforma 2013 dopadne úspěšně, neboť lidé využijí možnosti soukromého důchodového spoření.

 

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , , ,
Označeno v Novinky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


8 + dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.