Předdůchody

Jednou z novinek důchodové reformy 2012 je zavedení institutu předdůchodu. Předdůchody by měly pomoci lidem ve věku od 55 do 60 let. Jde o skupinu kriticky ohrožených obyvatel, jež v případě ztráty zaměstnání špatně hledají nové uplatnění. Předdůchody by měly být jistou alternativou pro část z nich a zároveň zajímavým motivem pro spoření v penzijním připojištění

Co to jsou předdůchody?

Předdůchody jsou vlastně výplata penzí z penzijního připojištění. Lidé, kterým zbývá pár let do přiznání starobního důchodu, mají možnost přes penzijní připojištění zažádat si o předdůchod. Z penzijního připojištění jim pak bude vyplácena pravidelná penze a oni již nemusí být vedeni na úřadu práce. Ve své podstatě předdůchody přenáší na jedince individuální zodpovědnost za jeho penzi.

Podmínky předdůchodu

Základní podmínkou předdůchodů je věková hranice 55 let u žadatele a zřízení penzijního připojištění. Pokud má žadatel o předdůchod v penzijním připojištění naspořeno toli, aby mu penzijní fond mohl vyplácet měsíční rentu ve výši 30% mzdy v národním hospodářství, pak splnil podmínky předdůchodu. Tím má možnost setrvat v předdůchodu do okamžiku přiznání státního starobního důchodu. Starobní důchod se mu navíc nebude krátit o dobu v předdůchodu.

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , , , ,
Označeno v Novinky, Rady a tipy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


devět − = 6

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.