Penzijní připojištění 2012 je minulostí

Dnes skončilo penzijní připojištění 2012. Od příštího týdne si zájemci o penzijní připojištění mohou sjednat penzijní připojištění 2013. Dle odhadů penzijních fondů by po posledních návalech zájemců o penzijní připojištění 2012 mohlo být přes 5 milionů aktivních smluv na penzijním připojištění. Oproti 4,57 milionu penzijních připojištění ze začátku roku jde o více než 10 % nárůst smluv.

Penzijní připojištění 2013 srovnání

Základní rozdíl mezi penzijním připojištění 2012 a penzijním připojištění 2013 je garance zhodnocení. Srovnání penzijního připojištění 2013 ukazuje, že účastníci již nebudou mít garantovaný výnos. Mohou se účastnit investičních programů, které však mohou připsat záporný výnos. Pro řadu konzervativních účastníků je to klíčový faktor, který patrně nebudou schopni akceptovat.

Státní příspěvky na penzijní připojištění

Změna státních příspěvků na penzijním připojištění se dotkne všech smluv penzijního připojištění. Minimální příspěvek účastníka bude posunut na 300 Kč a maximální nastaven na 1000 Kč. Odměnou za nejvyšší možný příspěvek bude státní příspěvek na penzijní připojištění ve výši 230 Kč. Reálně si tak účastník může sáhnout ročně až na 2760 Kč státních příspěvků na penzijním připojištění.

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , ,
Označeno v Novinky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


8 − pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.