Sociální pojištění 2013 OSVČ

Pro OSVČ je každý rok krutou realitou neustálé zvyšování sociálního pojištění. Podnikatelé tak musí s nelibostí sledovat, jak jim každý rok stoupá odchozí položka na sociální pojištění. Ani sociální pojištění 2013 nebude výjimkou. Stát bohužel nemá peníze a tak se snaží vybírat více peněz, kde to jenom jde. OSVČ se tak musí připravit na další zvýšení lednových záloh na sociální pojištění.

Sociální pojištění 2013

Základem pro výpočet sociálního pojištění je všeobecný vyměřovací základ. Ten je pro každý rok stanoven jinak a odvíjí se od hrubé mzdy v národním hospodářství. Všeobecný vyměřovací základ by měl dosáhnou v roce 2013 25 884 Kč. Pro OSVČ to bude znamenat, že se jim navýší sociální pojištění o stokoruny.

Výpočet sociální pojištění

Výpočet sociální pojištění je poměrně složitý. Vyměřovacím základem pro výpočet sociálního pojištění se bere polovina zisku podnikatele nebo minimální vyměřovací základ. Propočtem se pak dojde k číslu 1890 Kč. To je minimální měsíční odvod na sociální pojištění. Oproti roku 20120 se sociální pojištění zvedne o 54 Kč.

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , ,
Označeno v Novinky, Rady a tipy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


dva × 5 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.