Většina mladých Čechů si začíná spořit na penzi

Podle posledních průzkumů se stále více mladých Čechů obává o svoji penzi. Většina z dotazovaných si není jista výší důchodu, který jim stát přizná při odchodu do důchodu. Část mladých dokonce přiznala, že situaci se státními důchody považuje za kritickou a pomalu se poohlíží po vlastním celoživotním spořením, které by jim pomohlo při odchodu do důchodu. Dle mladých může za špatnou situaci okolo důchodů především rozhazovačná sociální politika státu, která je navíc silně zadlužuje.

Důchodové spoření by mohlo táhnout

Dle odhadů mnoha analytiků by se v průběhu letošního roku měla podstatná část mladých lidí rozhodnout, zda vstoupí do důchodového spoření. Výběr důchodového spoření přitom bude silně záviset na tom, zda jejich hlavní banka poskytuje nebo neposkytuje důchodové spoření a to včetně finančního plánu. Většina mladých si totiž uvědomuje, že současná politika státu je neudržitelná.

Finanční plány ožívají

Zatímco ještě do nedávna se zdáli finanční plány jako přežitky doby. Tak právě finanční krize ukázala, jak je důležité mít rozvržené osobní finance dle finančního plánu. Období krize totiž znamenalo pro mnoho rodinných úspor silné ztráty, které díky absenci finančního plánu ještě vzrostly neuváženými kroky střadatelů. Mnoho bank, pojišťoven a poradců začínají opět oprašovat modely finančních plánů, které by lidem měly pomoci nastavit rodinné finance.

Na vzestupu fondy, akcie a komodity

Vedle výběru důchodového spoření se letošní rok mnoho mladých lidí rozhodne vstoupit do smíšených podílových fondů, akcií a komodit. Povedou je k tomu především skoro nulové úrokové sazby na spořících účtech a dluhopisových fondech. Především vzdělanější lidé by si v oblasti akcií a komodit mohli najít zalíbení a výrazně tak promluvit do vývoje finančního trhu v Česku.

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , , ,
Označeno v Rady a tipy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


devět − = 3

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.