Nezapomínejte na stáří

Současná ekonomická situace V České republice a ve světě krásně ilustruje, jak jsou dnešní střadatelé špatně připraveni na odchod do důchodu. Zatímco dřívější ročníky se mohly stoprocentně spoléhat na státní péči a státní důchody, tak současní třicátníci a čtyřicátníci by si měli uvědomit, že stát se o ně již nebude moci postarat. Proč tomu tak je? Odpověď je naprosto jednoduchá. Stát nemá peníze, aby dokázal uživit rostoucí počet důchodců. Každý by si tedy měl začít spořit.

Odkládejte si na pravidelné spoření

 Základním stavebním kamenem spoření na důchod by mělo být nějaké pravidelné spoření. Prostřednictvím měsíčních úložek by si střadatel měl vytvořit rezervu, která ho bude chránit pro případ nečekaných událostí. Z této rezervy si lze vytvořit díky pravidelnému spoření dostatečná aktiva, která budou schopna zajistit důstojné stáří.

Výhody pravidelného spoření

Důchod dožene jednou každého, takže se vyplatí na něj připravit. Pravidelné spoření, ať už do penzijních připojištění, stavebních spoření nebo třeba podílových fondů, dokáže vytvořit dostatečný objem aktiv. Důležité je však vydržet v pravidelném spoření alespoň dvacet let a posílat nejméně 1000 Kč měsíčně. Jen díky mravenčí vytrvalosti lze dosáhnout solidního důchodu.

Čím začít spoření?

Spoření na důchod by si každý měl založit co nejdříve. Čekat na lepší časy se nevyplácí. Prvními kroky bývá většinou penzijní nebo stavební spoření. To jsou spoření, která podporuje stát, a jsou konzervativně laděny. Dále se doporučuje vyzkoušet nějaké akcie, komodity nebo reality. Zkrátka portfolio, ze kterého bude vycházet důchod, by mělo být pestré a diverzifikované.

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , , ,
Označeno v Nezařazené, Rady a tipy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


× devět = 54

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.