Stavební spoření čekají velké změny

Stavební spoření patří k základním stavebním kamenům každého konzervativního střadatele. Ačkoliv se v posledních letech neustále diskutuje o tom, zda je stavební spoření stále výnosný spořící produkt, pak pravdou zůstává, že počet nově založených smluv stagnuje. Účastníci stavebních spoření vyčkávají, jaké změny stavební spoření zasáhnou v následujících letech. Obavy z výnosů stavebního spoření vede mnoho střadatelů k ústupu ze stavebního spoření do jiných konzervativních investic. 

Změny stavebního spoření 2013

Dobrou zprávou pro všechny účastníky stavebního spoření je, že v roce 2013 nedochází k žádným změnám stavebního spoření. Státní podpory zůstaly u stavebního spoření stejné. Střadatel má možnost získat na státních podporách až 2000 Kč ročně. Pro připsání maximální státní podpory je zapotřebí odeslat na účet stavebního spoření 20000 Kč. Bohužel 15 % daň z výnosů na stavebním spoření zůstala. 

Jaké se plánují změny na stavebním spoření

Budoucnost stavebního spoření je poměrně nejistá. Neustále se totiž jedná o několika zásadních úpravách stavebního spoření. Současná vláda totiž chce stavební spoření využívat pouze pro stavební a studijní účely nebo doplněk penzijního spoření. Ministerstvo financí tedy připravuje úpravu, která by měla podmiňovat přiznání státní podpory stavebními účely nebo převodem stavebního spoření do penzijního spoření. Tyto úpravy jsou však ve schvalovacím procesu, takže nejde o konečné změny. 

Státní podpory v budoucnosti

Samotné státní podpory by se v budoucnosti měnit neměly. Je velmi nepravděpodobné, že by došlo k navýšení státních podpor, neboť státní finance nemají peníze. Na druhou stranu by se státní podpora na stavebním spoření nemusela ani snižovat, neboť stát bude podporovat ti, jež si budou spořit na penzi.

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , , ,
Označeno v Novinky, Zákony

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


9 − sedm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.