Státní podpory se pro rok 2013 změnily

Rok 2013 je ve znamení velkých změn sociálního zabezpečení a také státem podporovaných spořících produktů. Složitá finanční situace české pokladny donutila vládnoucí politiky k mnoha změnám. Systém sociálního zabezpečení se tak dostává pod neustálou palbu změn a jen málokdo se v těchto změnách vyzná. 

Státní podpory na penzijní připojištění 

Penzijní připojištění je jedním z mála podporovaných spořících produktů, u kterých se stát rozhodl zvýšit státní podpory 2013. Státní podpory 2013 jsou nastaveny u penzijního připojištění tak, že minimální měsíční úložka musí být alespoň 300 Kč. Na 300 Kč lze získat 90 Kč státní podpory. Maximální státní podpora je u částky 1000 Kč, zde si účastník přijde na 230 Kč. Pakliže si střadatel bude nadále spořit měsíčně 500 Kč, pak jeho státní podpora klesne na 130 Kč. 

Proč se mění státní podpory?

Modifikace státních podpor má za úkol motivovat účastníky penzijního připojištění k větším úložkám. Stát se snaží výrazně změnit ambice penzijního připojištění. Zatímco dříve bylo vnímáno jako doplňkové spoření, které bylo používáno pro zaplacení nákupů aut nebo dovolených, tak aktuálně by penzijní připojištění díky větším státním podporám mělo sloužit k zajištění stabilního příjmu ve stáří. 

Daňové odpočty u penzijního připojištění

Daňové odpočty zůstávají u penzijního připojištění stejné. Pokud má účastník penzijního připojištění zájem o snížení daňového základu, pak má možnost snížit si daňový základ až o 12000 ročně. Pro maximální daňový odpočet musí na své penzijní připojištění poslat v roce 2013 celkově 24000 Kč.  Polovina částky je určena pro maximalizaci státních podpor a druhá polovina pro daňové odpočty. 

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , , ,
Označeno v Novinky, Rady a tipy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


1 × šest =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.