Důchodové spoření 2013

Důchodové spoření 2013 je úplnou novinkou systému sociálního zabezpečení. Takzvaný druhý pilíř vznikl počátkem ledna 2013 a lidem ve věku od 18 do 60 let nabízí možnost individuálního spoření. Důchodové spoření 2013 není tak ambiciózní projekt, jak bylo v prvopočátku inzerováno. Zatímco původní plány počítaly s mnohem silnějším druhým pilířem, tak důchodové spoření 2013 dává k dispozici pouze doplněk státní starobní penze.

Jak vybrat důchodové spoření?

Okolo důchodového spoření 2013 bylo řečeno mnoho. Otázkou však zůstává, jak vybrat důchodové spoření, aby dotyčnému správně sloužilo. V prvé řadě se doporučuje sjednotit současné penzijní připojištění s důchodovým spořením 2013. Důvod je jednoduchý. Důchodové spoření 2013 je dlouhodobé spoření, které by mělo být nastaveno společně s penzijním připojištěním, aby dotyčnému přineslo požadovaný výnos.

Jak založit důchodové spoření?

Založení důchodové spoření 2013, druhého pilíře, je poměrně jednoduchá záležitost. Stačí navštívit zástupce penzijní společnosti, který druhý pilíř sjednává. Doporučuje se dbát na profesionalitu dané penzijní společnosti, neboť zakládat druhý pilíř s laikem je hazard. Dotyčný by měl mít certifikát, který ho dle ČNB opravňuje zakládat smlouvy druhého pilíře.

Založení důchodové spoření

Samotný proces důchodové spoření je velmi podobný založení smlouvy o penzijním připojištění. Proces je velmi rychlý a jednoduchý. Druhý pilíř je smluvně založen během jediné návštěvy penzijní společnosti. Následně účastník oznámí své mzdové účtárně, že se účastní druhého pilíře a zbytek administrativy je na Ministerstvu financí a penzijní společnosti.

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , , ,
Označeno v Novinky, Rady a tipy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


1 + pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.