Jak vybrat penzijní společnost?

Penzijní reforma 2013 přinesla řadu novinek. Mimo jiné zavedla status penzijní společnosti, jež budou nově provozovat penzijní připojištění. Penzijní společnosti jsou akciové společnosti, jež pro vykonávání činnosti správce peněz z penzijních připojištění jsou povinny získat licenci od Česká národní banky. Dle zákona o penzijních společnostech musí být přísně oddělen majetek účastníků penzijního připojištění a akciové společnosti. Celá právní úprava má vést k větší transparentnosti hospodaření penzijních společností.

Jak vybírat penzijní společnost?

Při výběru penzijní společnosti je zapotřebí dbát na zákonnou úpravu penzijního připojištění. Penzijní společnost tedy musí mít správnou licenci pro provozování penzijního připojištění nebo doplňkového důchodového spoření. V opačném případě se jedná o podvodnou organizaci, které je zapotřebí se vyhnout. V Česku existuje pouze několik penzijních společností s licencí od České národní banky. Jde především o dcery velkých bank a pojišťoven.

Co je důležité u penzijní společnosti?

U výběru penzijní společnosti je důležité investiční poradenství, které daná finanční instituce poskytuje. Tady lze doporučit především dvě největší finanční instituce v České republice, které se dlouhodobě profilují jako významné investiční společnosti ve Střední Evropě. Tyto finanční společnosti jsou zárukou kvalitního poradenství a dobrých služeb.

Penzijní společnost ČSOB

Penzijní společnost ČSOB by měla být lídrem mezi penzijními společnostmi. ČSOB je dlouhodobě vnímána jako investiční banka, takže penzijní společnost ČSOB by logicky měl nabízet poradenství na vysoké úrovni. Při výběru penzijní společnosti tak penzijní společnost ČSOB disponuje velkou výhodou. Za penzijní společností ČSOB stojí majoritní vlastník ČSOB, jež spadá do belgické skupiny KBC. Penzijní společnost ČSOB se tak může opřít o silnou evropskou finanční skupinu.

Penzijní společnost České spořitelny

Vedle penzijní společnosti ČSOB lze doporučit také penzijní společnost České spořitelny. Obě tyto instituce spadají pod velké investiční banky, jež mají vysoký standart investičního poradenství. Penzijní společnost České spořitelny provozuje jak druhý, tak třetí pilíř důchodového systému. Penzijní společnost České spořitelny se na finančních trzích může opřít o silné zázemí finanční skupiny ERSTE. Zázemí mateřské finanční skupiny, obrovské zkušenosti s investičním poradenstvím a mnoho dlouholetých klientů dávají penzijní společnost České spořitelny za zajímavý typ.

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , , , , ,
Označeno v Rady a tipy, Srovnání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


× sedm = 7

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.