ČSOB Penzijní společnost a.s.

Od 1.1.2013 dojde k transformaci ČSOB Penzijního fondu Stabilita na ČSOB Penzijní společnost a.s.. Co to znamená pro stávající klienty a jak to ovlivní případné zájemce o uzavření smlouvy na penzijním připojištění? To jsou dvě základní otázky, které si v současnosti může klást až půl miliony obyvatel České republiky. Penzijní fond Stabilita patří mezi největší penzijní fondy v České republice, takže jeho transformace ovlivní skoro každého dvacátého obyvatele ČR.

ČSOB Penzijní společnost a.s.

V rámci důchodové reformy se všechny penzijní fondy musí změnit na penzijní společnosti. Výjimku netvoří ani ČSOB Penzijní fond Stabilita. Ten se od ledna změní na ČSOB Penzijní společnost. Majetkově ho neustále bude ovládat skupina ČSOB, takže majitel zůstává stejný. Sídlo společnosti i nadále zůstane v Praze na Radlické. Předmětem činnosti ČSOB Penzijní společnosti zůstane i nadále poskytování penzijního připojištění a obhospodařování svěřených financí. K tomu přibude i druhý pilíř důchodového spoření.

Změny pro stávající klienty?

Pro stávající klienty Penzijního fondu Stabilita se nic nemění. Nedochází k žádným úpravám smluv ani k navyšování měsíčních příspěvků. Všechny smlouvy zůstanou pod ČSOB Penzijní společností stejné, jako tomu bylo u ČSOB Penzijního fondu Stabilita. Není zapotřebí nic měnit, ani nic ohlašovat. Změna statutu je vyžadována zákonem a ovlivní pouze samotný penzijní fond.

Proč změna?

Změna penzijního fondu na penzijní společnost je výsledkem penzijní reformy. Tato transformace má za úkol oddělit majetek účastníků a penzijní společnosti. Tím dojde k zpřehlednění hospodaření penzijních společností a zabraní se případnému vyvádění prostředků účastníků penzijního připojištění.

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , , , , , ,
Označeno v Novinky, Srovnání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


7 − = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.