Penzijní společnost Komerční banky

Jednou z prvních společností, které získaly oficiální licenci pro provozování penzijní společnosti, byla penzijní společnost Komerční banky. KB Penzijní společnost a.s. tak doplnila trojici největších bankovních skupiny, které se budou podílet na penzijní reformě. Penzijní společnost Komerční banky převezme správu Penzijního fondu Komerční banky. Co to znamená pro klienty KB?

Jak se změní penzijní připojištění?

Nejdůležitější zprávou pro klienty Komerční banky je fakt, že se všechny historické smlouvy nebudou automaticky měnit. Účastník penzijního připojištění má samozřejmě právo přejít na penzijní připojištění 2013, a to zdarma. Avšak zpětný návrat již není možný. Obecně je však třeba říci, že změna z Penzijního fondu Komerční banky na KB Penzijní společnost nebude vliv na stará penzijní připojištění.

Proč KB Penzijní společnost?

Penzijní společnost Komerční banky byla povinna v souladu s penzijní reformou zažádat o udělení licence pro poskytování penzijního připojištění a důchodového spoření. V případě, že by tak neučinila, nemohla by dále poskytovat služby penzijního připojištění. KB Penzijní společnost se i nadále bude zabývat sjednáváním smluv penzijního připojištění a investování svěřených finančních prostředků. Jinou činnost provozovat nebude.

Proč penzijní společnosti?

Penzijní společnosti jsou povinny oddělit majetek vlastníka, banky nebo pojišťovny, od majetku účastníků. Takže lze mnohem lépe kontrolovat, jak která penzijní společnost hospodaří, zda se nesnaží vyvést prostředky klientů nebo zda nemá přehnané náklady na zprostředkování nových smluv. Dřívější struktura penzijních fondů toto neumožňovala.

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , , ,
Označeno v Novinky, Srovnání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


+ sedm = 10

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.