Penzijní společnost České spořitelny

Dne 18. prosince 2012 získala skupina České spořitelny licenci od České národní banky pro provozování druhého a třetího pilíře sociálního zabezpečení. Nově vzniklá penzijní společnost České spořitelny bude svým účastníkům nabízet služby druhého a třetího pilíře sociálního zabezpečení. Stávající klienti Penzijního fondu České spořitelny se však o své úspory obávat nemusí. Staré smlouvy penzijního připojištění zůstanou u penzijní společnosti České spořitelny nedotčené.

Česká spořitelna Penzijní společnost

Česká spořitelna Penzijní společnost a.s. dostala od České národní banky licenci na provozování druhého a třetího pilíře sociálního zabezpečení. Vlastníkem penzijní společnosti České spořitelny zůstane výhradně skupina České spořitelny, jež vlastní rakouská Erste bank. Česká spořitelna Penzijní společnost se tak může opřít o silného finančního partnera, který má unikátní know how v oblasti investování.

Penzijní společnost České spořitelny

Předmětem podnikání penzijní společnosti České spořitelny bude i nadále sjednání penzijního připojištění, obhospodařování svěřeného majetku, investování prostředků a výplata penzí. Pro stávající klienty je třeba napsat, že změna Penzijního fondu České spořitelny na penzijní společnost České spořitelny nebude pro ně mít žádné náklady a nemusí se tedy obávat dodatečných nákladů nebo snížení výnosů.

Výhody penzijní společnosti České spořitelny

Transformace penzijních fondů na penzijní společnosti by měla klientům penzijních společností přinést především úsporu nákladů, zlepšení hospodaření, zvýšení ziskovosti a dlouhodobější zpřehlednění hospodaření penzijní společnosti. Česká národní banka získá mnohem lepší přehled, zda nedochází k nelegálnímu odlévání finančních prostředků do zahraničí.

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , , , ,
Označeno v Novinky, Srovnání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


šest + 9 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.