Penzijní společnost České pojišťovny

Největším zástupcem na poli českých penzijních fondů je Penzijní fond České pojišťovny. Tento český penzijní gigant má přes 1,2 milionu účastníků na penzijním připojištění a spravuje okolo 60 miliard korun. Rozhodnutí České pojišťovny o vstupu do druhého pilíře sociálního zabezpečení tedy nebylo ničím šokujícím. Penzijní společnost České pojišťovny bude svým klientům nabízet jak druhý, tak třetí pilíř sociálního zabezpečení.

Konec Penzijního fondu České pojišťovny

O tom, že se konec Penzijního fondu České pojišťovny blíží, bylo rozhodnuto v polovině prosince 2012, kdy Česká národní banka udělila České pojišťovně licenci pro provozování penzijní společnosti. Penzijní fond České pojišťovny tak koncem roku 2012 zanikne a všechny jeho klienty převezme Penzijní společnost České pojišťovny. Zanikne tak jeden z největších českých institucionálních investorů.

Vznik Penzijní společnosti České pojišťovny

Vznik Penzijní společnosti České pojišťovny je zapříčiněn penzijní reformou, jež v roce 2012 schválila Vláda ČR. Předmětem podnikání Penzijní společnosti České pojišťovny bude sjednávání smluv penzijního připojištění, důchodového spoření, obhospodařování finančních prostředků a investování. Penzijní společnost se tak oproti penzijnímu fondu nebude tolik lišit.

Penzijní společnost České pojišťovny výhody

Výhodou pro klienty Penzijní společnosti České společnosti je zpřehlednění hospodaření penzijní společnosti oproti penzijnímu fondu. Majetek účastníků a penzijní společnosti bude oddělen, takže Česká národní banka bude mít  mnohem větší přehled o investování prostředků. Účastníkům by penzijní společnosti měly přinést mnohem větší výnosy.

Sdílejte článek s přáteli !!!
Označeno s: , , , , , , , ,
Označeno v Novinky, Srovnání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


× 8 = šestnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejčtenější články

  • No results available

Penzijní reforma 2013

Připravte se na penzijní reformu a spořte si na důchod efektivně. Penzijní připojištění je jednou z možností. Nezapomínejte ani na sociální zabezpečení, důchodové pojištění, stavební spoření či klasické spořící účty. Spořit na důchod je důležité a diverzifikovat své finance také. Nespoléhejte pouze na státní důchod. Spořte si individuálně tam, kde je to pro vás nejvýhodnější. Určitě by vás němel minout ani web, který se zabývá výlučně tématikou, jak si dobře spořit na důchod a jak se stát chytrým penzistou.

Zajímavé weby

O penzijní reformě se samozřejmě také dozvíte na stránkách Ministerstva financí ČR.